XnRnXZvLpO www.cumulus.eu.sk
Tlačiť Email

 

ATEROSKLERÓZA – CHOROBA, KTORÁ ZATIAĽ NEBOLÍ, CHOROBA, O KTOREJ MOŽNO ANI NEVIETE...

Ateroskleróza je ochorenie, ktoré ľudstvo sprevádza celé stáročia. Podľa novej definície je ateroskleróza zápalovo proliferatívne degeneratívne ochorenie, s ktorým je nutné sa starostlivo zaoberať a snažiť sa odhaliť ho čo najskôr.

V rámci prevencie aterosklerózy a jej následkov Vám ponúkame kompletné biochemické vyšetrenie.

Stanovenie sérových, či plazmatických lipidov a lipoproteínov a ich následná interpretácia prostredníctvom zaraďovania do jednotlivých rizikových skupín aterogenity sa stala neoddeliteľnou súčasťou stratégií pri odhaľovaní a liečení kardiovaskulárnych ochorení.

Naše pracovisko používa spoľahlivé automatizované metódy na priame stanovenie lipidov (celkový cholesterol, HDL a LDL – cholesterol, triracylglyceroly) v sére, čo účinne napomáha v rutinnej praxi pri vyhľadávaní rizikových pacientov.

Okrem vyššie spomínaných lipidových parametrov je možné stanoviť aj ďalší dôležitý analyt – ako ukazovateľ zápalového procesu – reaktant akútnej fázy CRP. Zistilo sa totiž, že chronický zápal je dôležitou zložkou pri vývoji a rozvoji aterosklerózy. Celý rad epidemiologických štúdii ukázal, že zvýšené sérové hladiny CRP súvisia s budúcim rizikom koronárnych príhod. Laboratórne a klinické dôkazy potvrdili, že ateroskleróza nie je len poruchou lipidových zásob.

Stanovenie vysokocitlivého CRP spolu s ostatnými lipidovými parametrami a s vypočítanými indexami aterogenity, ktoré môžu byť hodnotené ako rizikové napriek tomu, že boli vypočítané z fyziologických nameraných hodnôt, významne zvyšuje možnosť identifikácie osôb s rizikom kardiovaskulárnych príhod. Toto vyhľadávanie v rámci preventívneho programu Vám práve teraz panúkame.

S cieľom zistiť Váš zdravotný stav je možné z Vašej krvi vyšetriť celkový cholesterol, HDL a LDL – cholesterol, triacylglyceroly a CRP. Následne zo získaných výsledkov vypočítame indexy aterogenity a pri udaní Vašej výšky a váhy aj Váš Body Mass Index (BMI). Kompletné zhodnotenie si môžete vyzdvihnúť každý piatok, v prípade vysokého počtu záujemcov aj v deň odberu v popoludňajších hodinách.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prejsť na Fotogalériu:
( pri problemoch s otvorenim odkazu povolit v prehliadaci vyskakovacie okna )
 
 
 
(C) 2019 www.cumulus.eu.sk
Free Joomla Template designed by funky-visions.de
 V SLOVENSKEJ REPUBLIKE

SME AKO PRVÉ PRACOVISKO....


K I N E S I O T A P I N G
Mimoriadna akcia na procedúru:
Prístrojová lymfodrenáž
20€ za 10 aplikácií
Viac TU:

Aktuálne výsledky z odberov krvi
Prihlásenie pre registr. lekárov :
Mapka pracovísk Rehabilitácií (FBLR)
Cumulus s.r.o. v Košiciach a okolí

Cumulus s.r.o.

Rastislavova 45
Košice, 040 01
Slovenská republika

Tel.: 055/6785910
mob.: 0911 230 667

E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť.

IČO: 36217417
DIČ: 2021698569